ZIMNE OGNIE NA WESELU

Zimne ognie na weselu, czyli jeden z bardziej popularnych dodatków organizowanych na imprezach weselnych w całej Polsce. Jeśli zastanawiasz się jak w ciekawy sposób urozmaicić swoją zabawę tuż po zmroku, zimne ognie z pewnością okażą się atrakcyjną okazją na fajne przeżycie i klimatyczne zdjęcia.

W poniższym poradniku otrzymasz kilka przydatnych wskazówek, które jako fotografowi nasunęły mi się przy wielokrotnym uczestniczeniu w pokazie zimnych ogni.

Zimne ognie na weselu - jakie będą najlepsze?

Jaki rodzaj zimnych ogni sprawdzi się najlepiej na weselu? W tym przypadku śmiało można stwierdzić, że długość ma znaczenie! W związku z tym należy odpuścić sobie zakup tego produktu w klasycznych/małych rozmiarach, np. 20 centymetrów. Zależeć będzie nam na tym, aby czas spalania był na tyle długi, aby wszyscy byli w stanie je zapalić oraz dać czas na wykonanie ładnych fotografii.

Zawsze proponuję, aby minimalna długość wynosiła 40 centymetrów. Czas palenia takich ogni trwa ok. 2 minut, dzięki czemu uda się złapać przynajmniej kilka ładnych ujęć. Jeśli jednak pojawi się okazja do zakupu jeszcze dłuższych tyczek, warto rozpatrzeć opcję nawet o długości 70 cm.

Jaką porę wybrać na zimne ognie na weselu?

Może nie będzie od odkrycie Ameryki, ale dla formalności napiszę, że zimne ognie na weselu powinny być odpalane oczywiście po zmroku! W przypadku sezonu letniego należy poczekać do momentu, gdy słońce całkowicie zajdzie lub niebo będzie przynajmniej ciemnopomarańczowe.

Proponowaną zatem godziną będzie 21-22. Nie zalecam odkładać tego przedsięwzięcia na późniejsze godziny, ponieważ stan niektórych gości może być już wątpliwy (jeśli wiesz co mam na myśli :) i mogą pojawić się pewne problemy z ustawieniem szpalera.

zimne ognie na weselu

Jak sprawnie rozpalić zimne ognie?

Plan działania w przypadku rozpalania często nawet kilkudziesięciu zimnych ogni w jednym momencie wymaga przynajmniej prostego planu:

  • zapewnij odpowiednią ilość sprawnych zapalniczek, aby odpalanie wszystkich ogni nie trwało wieczności. Optymalną ilością będzie 1 zapalniczka na 5-7 gości.

  • jeśli gości jest niewielu, przez co wytworzy się tylko słabe światło, można poprosić obsługę, by wzdłuż linii gości ustawić świeczki na ziemi, które dodadzą dodatkowe światło oraz świetny efekt wizualny budując jeszcze lepszy klimat otoczenia. Dobrze jest, gdy przynajmniej jedna świeca przypada na ok. 5 osób.

  • warto poinformować gości, że zimne ognie od siebie zapalają się bardzo sprawnie

Personalizowane zimne ognie

Personalizowane zimne ognie na weselu mogą uatrakcyjnić dodatkowo odbiór tej atrakcji. Jeśli kładziesz dużą uwagę na detale wszystkich dodatków, możesz zlecić producentowi od np. zaproszeń ślubnych, aby wydrukował tabliczki informacyjne lub etykiety i dołączyć je do każdego zestawu. Jeśli jednak nie widzisz takiej potrzeby, można zakupić standardowe zimne ognie z np. marketu.

zimne ognie wesele

Wybór miejsca na zabawę z zimnymi ogniami

Z pewnym wyprzedzeniem dobrze jest się rozejrzeć po okolicy lokalu, by ustalić dogodne miejsce na ustawienie się gości z zimnymi ogniami. Najważniejszymi kwestiami będą: Tło oraz ilość miejsca. W tle może znajdować się dobrze oświetlona część lokalu, np. wejście. Jeśli jednak w okolicy znajduje się bardziej atrakcyjne miejsce jak, np. jezioro lub elegancka altana, można się pokusić o wykorzystanie takiego otoczenia do zdjęć.

Należy jednak wystrzegać się pewnych miejsc, które nie będą atrakcyjnym tłem do pamiątkowych zdjęć, jak np. parasole ogrodowe, samochody lub kosze na śmieci. Pamiętajmy również, że otoczenie musi być na tyle przestrzenne, aby swobodnie pomieścić wszystkich uczestników.

Ustalenie z prowadzącym imprezę

Warto poinformować menadżera i wodzireja/DJ’a o planie zapalenia zimnych ogni, aby mogli oni wpisać ten punkt do harmonogramu imprezy weselnej, dzięki czemu ta atrakcja nie zbiegnie się z innymi punktami programu, jak np. wydawanie tortu.

Udanej zabawy!